Visoka pobjeda izabranika Danijela Jusupa

HKK Široki deklasirao Gradinu u Mejdanu

U 21. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine za košarkaše svoj susret u Mejdanu odigrali su Gradina i Široki. Na kraju ubjedljivu pobjedu slavili su gosti rezultatom 119:63.

Košarkaši Širokog večeras su protutnjali tuzlanskim Mejdanom. Ekipa trenera Danijela Jusupa bila je gost srebreničke Gradine, a domaćini su u ovom susretu kapitulirali već nakon prvog perioda.

Široki je prvu četvrtinu dobio rezultatom 19:29, a već do poluvremena na semaforu je stajalo 37:58 za hercegovački sastav.

Nakon odmora Široki je nastavio puniti obruč Srebreničana, a već početkom zadnje četvrtine stigli su do 100 poena (57:100). Ekipa Gradine jedva je čekala da utakmica završi, obzirom da tim trenera Vladimira Mićanovića nije imao šansi protiv rastrčanih Širokobriježana.

Na kraju i više nego ubjedljiva pobjeda rezultatom 119:63.

U pobjedničkom sastavu najefikasniji su bili Goran Filipović sa 29 i Mateo Drežnjak sa 17 postignutih poena. Kod Gradine Miodrag Tanasilović je postigao 24 poena.