Close Menu
Ekskluziva.baEkskluziva.ba
    Facebook Instagram YouTube X (Twitter)
    Facebook Instagram YouTube X (Twitter) WhatsApp TikTok
    Ekskluziva.baEkskluziva.ba
    • Naslovna
    • Vijesti
      • Bez komentara
      • Crna hronika
      • Kolumne
      • Predstavljamo
      • Nauka
      • Tehnika
    • Paparazzo
      • Kafice
      • Šetnje
    • Intervju
      • Ankete
    • Sport
      • Nogomet
      • Košarka
      • Ostali sportovi
    • Dešavanja
      • Noćni život
      • Nagradne igre
      • Najave
      • Humanitarne akcije
    • Lifestyle
      • Fashion
      • Putovanja
      • Kuhinja
      • Porodica
      • Veze i seks
    • Auto-Moto
    Ekskluziva.baEkskluziva.ba
    Početna » Španija primila novu grupu djece iz Gaze: “Dolaze sa strahom, ali i nadom”

    Španija primila novu grupu djece iz Gaze: “Dolaze sa strahom, ali i nadom”

    July 21, 2026
    Facebook Twitter WhatsApp Email
    Share
    Facebook Twitter WhatsApp Email

    Djeca će liječenje nastaviti u španskim bolnicama, dok hiljade teško oboljelih i ranjenih još čekaju priliku za medicinsku evakuaciju.

    Španija je ovog mjeseca realizovala još jednu medicinsku evakuaciju djece iz Pojasa Gaze, šestu u posljednjih 18 mjeseci, nastavljajući pružati pomoć najmlađim pacijentima kojima je hitno potrebno liječenje.

    Djeca su nakon dolaska raspoređena u bolnice širom zemlje, gdje će dobiti specijaliziranu medicinsku njegu zbog teških povreda i ozbiljnih zdravstvenih problema.

    Među djecom koja su stigla nalaze se pacijenti s povredama zadobijenim u eksplozijama, oboljenjima bubrega, urođenim srčanim manama, hidrocefalusom i drugim teškim zdravstvenim stanjima koja zahtijevaju hitnu medicinsku pomoć.

    Španske zdravstvene ustanove preuzele su brigu o njihovom liječenju, a cilj je pružiti im njegu koja trenutno nije dostupna u ratom pogođenoj Gazi.

    Ministrica zdravstva Španije Mónica García poručila je da djeca napuštaju ratne strahote kako bi dobila priliku za liječenje.

    Kako je navela, mali pacijenti dolaze u Španiju sa strahom zbog svega što su proživjeli, ali i s nadom da će im medicinska pomoć omogućiti oporavak i sigurniju budućnost.

    Premijer Španije Pedro Sánchez izjavio je da nijedno ljudsko biće, a posebno nijedno dijete, ne bi trebalo prolaziti kroz užase rata kojima su izloženi stanovnici Gaze.

    Španija je među prvim evropskim državama koje su organizovale prihvat teško bolesne i ranjene djece iz ove palestinske enklave, omogućavajući im liječenje u svojim zdravstvenim ustanovama.

    Prema dostupnim podacima, više od 15.000 ljudi, među kojima je gotovo 4.000 djece, i dalje čeka medicinsku evakuaciju i mogućnost liječenja izvan Gaze.

    Humanitarne organizacije upozoravaju da su zdravstveni kapaciteti u Gazi ozbiljno ograničeni te da mnogi pacijenti hitno trebaju specijalističku njegu koja nije dostupna na tom području.

     

    Share. Facebook Twitter WhatsApp Email

    Vezane vijesti

    U petak dženaza Arminu i Zili Lokvančić, koje je ubio brat, odnosno sin: Iza njih niko nije ostao

    July 22, 2026

    Bihać se oprašta od Alme Osmićević

    July 22, 2026

    VRAĆAO SE SA PECANJA, PA ZATEKAO JEZIV PRIZOR! Ovako je došlo do teške nesreće: Vatrogasci pola sata pokušavali da dođu do žrtava u KANALU SMRTI (FOTO, VIDEO)

    July 22, 2026
    NAJČITANIJE DANAS

    Više osoba se tuklo na putu Sarajevo – Sokolac, saobraćaj obustavljen: U koloni i vozilo na kojem je zastava BiH

    July 21, 2026

    U PU Istočno Sarajevo nemaju zvaničnih informacija o ovom incidentu, no potvrdili su da su…

    “Asmin i Maja su za liječenje” Mustafa i Mevlida nikad žešći, opleli po njima “Stanija je naša snajka”

    July 22, 2026

    Prvi snimak Ilijana Gudelja u domu u Sevilji: Ova žena se ne odvaja od dječaka, mama Anastasija uhvatila trenutak!

    July 21, 2026

    VRAĆAO SE SA PECANJA, PA ZATEKAO JEZIV PRIZOR! Ovako je došlo do teške nesreće: Vatrogasci pola sata pokušavali da dođu do žrtava u KANALU SMRTI (FOTO, VIDEO)

    July 22, 2026

    Aneli plače kao kiša na Minkinom ramenu: Porodica Durdžić pružila ruku Ahmićima

    July 22, 2026
    Najnovije

    U petak dženaza Arminu i Zili Lokvančić, koje je ubio brat, odnosno sin: Iza njih niko nije ostao

    July 22, 2026

    Bihać se oprašta od Alme Osmićević

    July 22, 2026

    VRAĆAO SE SA PECANJA, PA ZATEKAO JEZIV PRIZOR! Ovako je došlo do teške nesreće: Vatrogasci pola sata pokušavali da dođu do žrtava u KANALU SMRTI (FOTO, VIDEO)

    July 22, 2026

    (FOTO) PRVE FOTOGRAFIJE ANASTASIJE RAŽNATOVIĆ SA TRUDNIČKIM STOMAKOM Devet mjeseci krila trudnoću, a sada objavila najljepše trenutke – Gudelj je ljubi

    July 22, 2026

    Bizarna tragedija: Muškarac pao sa 12. sprata i usmrtio slučajnu prolaznicu

    July 22, 2026
    NAJČITANIJE ZADNJIH 7 DANA

    Pjevač se pomirio sa bivšom ženom! Nakon što je prevario i ljubavnici napravio dijete ponovo zajedno

    July 18, 2026

    Ponovo zajedno! Goga Gačić (Babić) i Marko Gačić ponovo zajedno, ali na bini! Iako su…

    Porodila se Anastasija Ražnatović, dobila prvo dijete sa Nemanjom: Ceca dobila još jedno unuče

    July 16, 2026

    Otkriven identitet žrtve: Poznato koga je usmrtio državljanin BiH za kojim traga policija

    July 20, 2026

    Više osoba se tuklo na putu Sarajevo – Sokolac, saobraćaj obustavljen: U koloni i vozilo na kojem je zastava BiH

    July 21, 2026

    Maloljetni sin završio u Domu zdravlja nakon što je vidio tijelo majke Zijade: Kasnije ga preuzeo Centar za socijalni rad

    July 20, 2026
    PREDSTAVLJAMO

    Kpi.ba je počeo s radom: Nova adresa za brzu i jednostavnu kupoprodaju vozila, dijelova i opreme

    July 8, 2026

    Luksuz kakav zaslužujete – otkrijte zašto je Villa Verona među najpoželjnijim vilama u Hercegovini, uz poseban popust na višednevni boravak

    July 7, 2026

    Jedini u BiH koji ženama s alopecijom vraćaju nadu – Swisskosa donosi rješenja koja vraćaju samopouzdanje i mijenja život

    July 2, 2026

    Zašto stare digitalne platforme mogu kočiti i najbolje poslovne ideje?

    July 1, 2026

    Više od 10.000 tretmana i 400 edukacija: Amra Kajanija nagrađena za uspjeh u beauty industriji

    June 26, 2026
    Pratite nas…
    • Facebook 999K
    • Twitter
    • Instagram 156K
    • YouTube
    Facebook Instagram X (Twitter) YouTube Vimeo
    Sva prava pridržana. Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole.

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.