Close Menu
Ekskluziva.baEkskluziva.ba
    Facebook Instagram YouTube X (Twitter)
    Facebook Instagram YouTube X (Twitter) WhatsApp TikTok
    Ekskluziva.baEkskluziva.ba
    • Naslovna
    • Vijesti
      • Bez komentara
      • Crna hronika
      • Kolumne
      • Predstavljamo
      • Nauka
      • Tehnika
    • Paparazzo
      • Kafice
      • Šetnje
    • Intervju
      • Ankete
    • Sport
      • Nogomet
      • Košarka
      • Ostali sportovi
    • Dešavanja
      • Noćni život
      • Nagradne igre
      • Najave
      • Humanitarne akcije
    • Lifestyle
      • Fashion
      • Putovanja
      • Kuhinja
      • Porodica
      • Veze i seks
    • Auto-Moto
    Ekskluziva.baEkskluziva.ba
    Početna » “Ja sam već majka, daću Tijani svoju matericu”: U borbi sa rakom izgubila šansu da ima djecu, ali ima sestru koja će žrtvovati sve za njenu sreću

    “Ja sam već majka, daću Tijani svoju matericu”: U borbi sa rakom izgubila šansu da ima djecu, ali ima sestru koja će žrtvovati sve za njenu sreću

    November 14, 2023
    Facebook Twitter WhatsApp Email
    Share
    Facebook Twitter WhatsApp Email

    Nevjerovatnu priču ovih dana ispisale su dvije sestre Užičanke. Naime, tredesetogodišnju Tijanu karcinom je sprečio da postane majka, ali nije njenu sestru koja je odlučila da joj donira matericu i vrati vjeru da će ipak jednog dana zaljuljati kolijevku.

    Tijana i Milica nisu rođene sestre, ali kao da ih je jedna majka rodila. Đetinja ne pamti ovakvu žrtvu, niti veću zahvalnost kao što su to one uradile.

    – Kada sam 2009. godine saznala da bolujem od jedne rijetke bolesti, gdje bukvalno endometrijum jede matericu, uputili su me za Beograd gdje sam upoznala doktorku i profesorku Kesić, sa kojom sam postala veliki prijatelj jer je bila moja podrška tokom liječenja kao i cijela moja porodica i prijatelji. Na žalost, doktori nisu uspjeli da spasu moju matericu jer je to bukvalno krenulo da jede sve – kazala je Tijana Aničić za Rinu.

    Međutim, ova hrabra Užičanka nije želela da odustane od potomstva pa je kucala na sva rata, dok nije naišla na ona prava.

    – Upoznala sam doktora Milana Milenkovića koji se vratio iz Švedske, za koga ja volim da kažem da je doktor iz budućnosti. Iako smo znali da dijete može i da se usvoji ili da postoji surogat majčinstvo, opet kada vi znate da dijete nosite u stomaku, nema ljepšeg osjećaja. Moj suprug i ja odlučili smo da odemo kod njega i krenemo u neophodne procedure koje su potrebne i došli smo do toga da je neophodan donor materice, što je u Srbiji jako teško naći, priča ova hrabra žena.

    Međutim, ona dodaje da joj je jedan telefonski poziv promenio život. Njena sesrta Milica odličila je da joj donira matericu kako bi se Tijana ostvarila kao majka.

    – U cijeloj toj priči sam bila sa njom i negjde sam znala da ću ja biti ta koja će joj pomoći, tako se i ispostavilo. Ja kao sestra mogu da budem njen donor i nijednog trenutka se nisam dvoumila, rekla sam da neće postojati niko drugi. Shvatam da radim pravu stvar, jer sam ja ostvarena kao majka, imam svoje dijete a njoj može da promeni cijeli život. To će se deseti u Crnoj Gori 8. marta i sa nestrpljenjem to isčekujemo – istakla je Milica.

    Tijanine drugarice pokrenule su niz humanitarnih akcija u Užicu i do sada je prikupljeno 20.000 evra. Neophodno je još 30.000 kako bi Tijana dobila novu matericu i šansu da postane majka.

    blic.ba

    Share. Facebook Twitter WhatsApp Email

    Vezane vijesti

    Dječak (8) se udavio na bazenu tokom časa plivanja! Spasioci stajali odmah pored

    June 17, 2026

    Žena uhapšena zbog nasilja u porodici i napada na dvije osobe

    June 17, 2026

    Užas! Na dječaka (12) se srušila metalna konstrukcija, ljekari mu se bore za život!

    June 17, 2026
    NAJČITANIJE DANAS

    Užas! Tokom abortusa preminula djevojka koju je silovao šefov sin

    June 17, 2026

    Osamnaestogodišnja Aješa, koja je ostala trudna nakon višestrukih grupnih silovanja, preminula je od komplikacija povezanih…

    Susjedi tražili da se zastava ukloni: “Skini dok je nisu zapalili”

    June 17, 2026

    Saša Kovačević i Zorana otkrili pol bebe! Ostvarila im se velika želja, oglasili se emotivno: “Presrećni smo”

    June 16, 2026

    Užas! Na dječaka (12) se srušila metalna konstrukcija, ljekari mu se bore za život!

    June 17, 2026

    Nesvakidašnji slučaj: Predsjednik fudbalskog saveza Brazila na Mundijal poveo i ženu i ljubavnicu o trošku države

    June 16, 2026
    Najnovije

    Dječak (8) se udavio na bazenu tokom časa plivanja! Spasioci stajali odmah pored

    June 17, 2026

    Žena uhapšena zbog nasilja u porodici i napada na dvije osobe

    June 17, 2026

    Užas! Na dječaka (12) se srušila metalna konstrukcija, ljekari mu se bore za život!

    June 17, 2026

    Susjedi tražili da se zastava ukloni: “Skini dok je nisu zapalili”

    June 17, 2026

    Ljubav iz mladosti: Ko je samozatajna supruga Sergeja Barbareza, koja vješto izbjegava kamere i znatiželju javnosti?

    June 17, 2026
    NAJČITANIJE ZADNJIH 7 DANA

    Na suđenju roditeljima Koste K. otkrivene nove poruke: “Je*i se, sine”

    June 11, 2026

    Dječak nije krivično odgovoran jer u vrijeme zločina nije imao navršenih 14 godina Suđenje roditeljima…

    Objavljeni užasni detalji o pogibiji djevojke koja je skočila u smrt jer su joj zaboravili vezati uže

    June 15, 2026

    Tragedija! Poznati pjevač pronađen mrtav u svom domu: Nikola preminuo u 43. godini (FOTO)

    June 12, 2026

    Srbin Jovo Lukić dao gol za Bosnu i Hercegovinu na Mundijalu: Pogledajte ludnicu na stadion, bilo je i suza

    June 12, 2026

    Umrla Leđiba Ravlić, osuđena na 45 godina zatvora zbog mučenja i ubistva snahe Nermine

    June 14, 2026
    PREDSTAVLJAMO

    IZ HOLANDIJE DO PRIZNANJA U SARAJEVU Dženana Ćatić nagrađena za uspjeh u beauty industriji

    June 9, 2026

    Forest Hillside Cabin Tarčin: Sauna, jacuzzi i grijani bazen za luksuzni odmor u srcu prirode

    June 7, 2026

    Poliklinika Dijamant Sarajevo proglašena “klinikom godine” u oblasti transplantacije kose

    June 4, 2026

    Edita Džehverović osvojila prestižno priznanje „Internacionalna liderica beauty & health industrije“

    June 3, 2026

    Veliko priznanje za Dr. Ljevu: Titula „Stomatologija godine“ na manifestaciji Beauty, Health & Travel ’26

    June 3, 2026
    Pratite nas…
    • Facebook 999K
    • Twitter
    • Instagram 156K
    • YouTube
    Facebook Instagram X (Twitter) YouTube Vimeo
    Sva prava pridržana. Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole.

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.