Porodica Ervina Ćelahmetovića (34) iz Priboja, koji je preminuo nakon brutalnog premlaćivanja u jednom lokalnom kafiću, izrazila je nezadovoljstvo presudom Igoru Avramoviću (29), bivšem policajcu, koji je osuđen na 11 godina zatvora. Iako su svjesni da im ništa ne može vratiti voljenog člana porodice, ističu da kazna nije adekvatna težini počinjenog djela.
Tragedija se dogodila 21. maja 2023. godine, kada je Avramović u alkoholisanom stanju više puta udario Ervina Ćelahmetovića pesnicom u glavu i glavom u lice, nakon čega je Ervin pao na pod. U napadu je učestvovala i Natalija Gazdić (23), koja je osuđena na godinu dana zatvora zbog pomaganja Avramoviću u bijegu. Nakon napada, njih dvoje su napustili mjesto događaja i otišli do stana Natalijine tetke. Ervin je prevezen u pribojsku bolnicu, ali je, usljed unutrašnjeg krvarenja u glavi, preminuo nepuna dva sata kasnije.
NAJČITANIJA VIJEST:
UŽAS U SISKU Žena se slučajno zapalila upaljačem, pa preminula
Otežavajuća okolnost Igoru je to što je u to vreme bio policajac, a njegov posao je bio da služi i štiti, a ne da sam deli pravdu. Takođe mu zameramo i što nije ostao kao čovek već je pobegao iz zemlje- počinje ispovest za Alo! Suad Ćelahmetović, rođak ubijenog Ervina.
Porodica Ćelahmetović ističe da je otežavajuća okolnost to što je Avramović u tom trenutku bio pripadnik policije, osoba zadužena za zaštitu građana, a ne neko ko dijeli pravdu nasiljem. Posebno su ogorčeni njegovim bijegom, jer smatraju da bi ostanak i preuzimanje odgovornosti pokazali bar neko kajanje. Umjesto toga, Avramović je organizovao bijeg preko granice u Bosnu i Hercegovinu, gdje je uhapšen nakon dva dana i izručen Srbiji.
Njegov posao je da brine o bezbednosti svih građana Republike Srbije. A šta je on uradio? Reagovao je na najgori mogući način, kako zbog sebe, tako i po Ervina. Izbio je problem u kafiću koji je izazvala neka druga osoba, i umesto da Igor pozove patrolu ili samo da pokuša da smiri tu osobu, on je nasrnuo na Ervina koji je stajao po strani i bi šta bi. E upravo ga zbog toga žalimo, kao i činjenice da umesto da ostane i suoči se sa posledicama, on je jednostavno pobegao – ističe Ćelahmetović i dodaje:
Tokom tog bekstva je upleo i mnoge da mu pomognu da pređe granicu. Zbog svih tih činjenica, mi nismo zadovoljni presudom, jer bi trebalo da mu i sve nabrojano bude dodatno otežavajuća okolnost.
Tokom suđenja, sudija je navela da je optuženi u trenutku izvršenja krivičnog djela bio u stanju smanjene uračunljivosti zbog alkohola, ali je kao otežavajuću okolnost istakla njegovo isticanje policijskog statusa tokom cijelog postupka, čime je pokušao naglasiti svoju moć i uticaj. Sud je takođe naveo da između Avramovića i Ćelahmetovića nije postojalo nikakvo prethodno poznanstvo niti konflikt, te da žrtva nije dala povod za napad.
Nakon tragedije, tadašnji ministar unutrašnjih poslova Bratislav Gašić posjetio je Priboj i naglasio da slučaj nema vjersku ili političku konotaciju, već da se radi o nemilom događaju u kojem je izgubljen život mladog čovjeka. Ervin Ćelahmetović je bio poznat u zajednici kao osoba bez predrasuda, uvijek spremna pomoći, a njegova smrt izazvala je tugu među sugrađanima. Njegova porodica i prijatelji naglašavaju da Priboj oduvijek njeguje suživot između Srba i Bošnjaka, ali da ovakvi događaji unose nemir i bude sjećanja na teška vremena. Smatraju da je ključno da pravda bude zadovoljena kako bi se osiguralo povjerenje u institucije i spriječilo da ovakvi slučajevi postanu pravilo.
NAJČITANIJA VIJEST:
Pojavio se snimak nestale nane iz Sarajeva, mole se građani da obrate pažnju i pomognu u pronalasku
Alo.rs