Close Menu
Ekskluziva.baEkskluziva.ba
    Facebook Instagram YouTube X (Twitter)
    Facebook Instagram YouTube X (Twitter) WhatsApp TikTok
    Ekskluziva.baEkskluziva.ba
    • Naslovna
    • Vijesti
      • Bez komentara
      • Crna hronika
      • Kolumne
      • Predstavljamo
      • Nauka
      • Tehnika
    • Paparazzo
      • Kafice
      • Šetnje
    • Intervju
      • Ankete
    • Sport
      • Nogomet
      • Košarka
      • Ostali sportovi
    • Dešavanja
      • Noćni život
      • Nagradne igre
      • Najave
      • Humanitarne akcije
    • Lifestyle
      • Fashion
      • Putovanja
      • Kuhinja
      • Porodica
      • Veze i seks
    • Auto-Moto
    Ekskluziva.baEkskluziva.ba
    Početna » Vaspitačica dala djetetu da proguta sredstvo za očepljivanje odvoda: Djevojčica umrla u mukama

    Vaspitačica dala djetetu da proguta sredstvo za očepljivanje odvoda: Djevojčica umrla u mukama

    April 4, 2025
    Facebook Twitter WhatsApp Email
    Share
    Facebook Twitter WhatsApp Email

    Devojčica Lisa, koja je imala svega 11 meseci, umrla je u mukama nakon što je progutala Destop, korozivno sredstvo za odčepljivanje odvoda, koje joj je dala vaspitačica u vrtiću People&Baby u Lionu.

    Devojčica je preminula 22. juna 2022, a vaspitačica je juče osuđena na 25 godina zatvora. Bivša radnica vrtića Mirjam J., stara 30 godina, proglašena je krivom za “mučenje i varvarstvo” nad bebom.

    NAJČITANIJA VIJEST:

    Saša decenijama krio veze s poznatim glumicama, ali je ova žena otkrila sve

    Lisa je preminula nakon što je progutala hemijski proizvod koji joj je dala Mirjam, a ova supstanca je izazvala teške opekotine unutrašnjih organa i disajnih puteva deteta.

    “Osam minuta koji su promenili sve”
    Tužilac je tokom iznošenja optužbi istakao da sud treba da razmatra osam minuta.

    “Osam minuta u kojima je Mirijam J. bila sama sa Lisom. Osam minuta koje su dovele do tragičnog kraja”, rekao je tužilac.

    Optužena je tokom policijskog ispitivanja priznala da je želela da otruje bebu jer ju je iritiralo njeno plakanje. Priznala je krivicu i prvog dana suđenja, 1. aprila, ali je negirala da je to učinila namerno.

    Beba naterana da proguta otrov
    Sudski veštak je tokom suđenja objasnio da je dete preminulo od “hemijske nekroze usled gutanja kaustične tečnosti, poput kiseline”. Istakao je da je beba bila prisiljena da proguta otrov.

    Odbrana optužene je tvrdila da ona “nema iste kognitivne sposobnosti kao ostali” i da joj nije trebalo dozvoliti da radi sa decom. Njeni advokati su naveli da “ona nikada nije smela da bude zaposlena u vrtiću jer nije imala kapacitet da se brine o deci.”

    Nema dokaza o psihičkim poremećajima

    Sudski veštaci, pak, nisu utvrdili postojanje bilo kakvog ozbiljnog psihičkog poremećaja kod optužene, već samo blago intelektualno i emotivno zaostajanje. Advokat organizacije L’Enfant Bleu, koja se bavi zaštitom dece, istakao je da “ne postoji psihijatrijsko objašnjenje za ovaj čin”, ali da optužena i dalje ne govori istinu.

    “Kada nekome držite glavu dok ga prisiljavate da proguta sumpornu kiselinu, ne znam kako se to može nazvati nenamernim delom”, rekla je advokatica porodice preminule bebe, Ketrin Burgad.

    Takođe je izrazila nezadovoljstvo što ni nakon tri dana suđenja nisu dobili jasna objašnjenja od optužene, piše BFMTV.

    Mirjam je na suđenju pokušavala da dokaže da se kaje za ono što je uradila.

    “Ovde sam jer sam ubila nekoga. Ubila sam bebu i to je strašno. U srcu osećam kajanje i svakog dana mislim o tome. Nisam želela da je ubijem, to mi nije bilo u interesu”, rekla je Mirjam

    NAJČITANIJA VIJEST:

    SREDNJOŠKOLCA (17) VRŠNJAK BRUTALNO IZBO NOŽEM: Oglasio se očajni otac svirepo ubijenog mladića: “Bio sam veoma ponosan na njega…”

    Tužilaštvo je prvobitno tražilo kaznu od 30 godina zatvora, ali je sud na kraju prihvatio blažu kvalifikaciju dela – “nasilje sa smrtnim ishodom bez namere da se ubije”.

    Pored zatvorske kazne, optuženoj je zabranjeno doživotno obavljanje bilo kakvog posla koji uključuje rad sa ljudima, uz obavezni socio-pravni nadzor nakon izlaska iz zatvora.

    (Telegarf.rs)

    Share. Facebook Twitter WhatsApp Email

    Vezane vijesti

    Zvezda Granda skrhana od tuge: “Ko je kriv, brate moj, volimo te”

    August 7, 2025

    Ovo je mladić koji je smrtno stradao u nesreći u BiH

    August 7, 2025

    Udala se za starijeg muškarca zbog novca: ‘Planirala sam ga izmusti do zadnjeg centa, ali onda sam se zaljubila’

    August 7, 2025
    NAJČITANIJE DANAS

    Suzana Jovanović otkrila poražavajuću istinu o Breni nakon Popovićeve smrti, evo da li bi joj Sale oprostio

    August 6, 2025

    Ispovest Suzane Jovanović za novi broj štampanog izdanja tabloida SCANDAL! otkriva najintimnije trenutke iz njenog…

    Muriz Memić prodao porodičnu kuću: “Neće mi više trebati, sina ću sam osvetiti”

    August 7, 2025

    Slučaj koji je potresao BiH: Tukao ženu, komšije čule vrisku i udarce i pozvale policiju

    August 6, 2025

    Opasne izjave Vučića: BiH postaje žarište neizvjesnoti, upitan je mir. Uvijek ćemo biti uz Republiku Srpsku

    August 6, 2025

    SAGA IZ BUŽIMA SE NASTAVLJA: Pojavio se Mejrin muž, imaju dijete od mjesec dana

    August 6, 2025
    Najnovije

    Zvezda Granda skrhana od tuge: “Ko je kriv, brate moj, volimo te”

    August 7, 2025

    Ovo je mladić koji je smrtno stradao u nesreći u BiH

    August 7, 2025

    Udala se za starijeg muškarca zbog novca: ‘Planirala sam ga izmusti do zadnjeg centa, ali onda sam se zaljubila’

    August 7, 2025

    Nedim Hasanbegović i Vejsil Halilović u mjesec dana autom ubili dvije osobe: Obojica bila pijana

    August 7, 2025

    Muriz Memić prodao porodičnu kuću: “Neće mi više trebati, sina ću sam osvetiti”

    August 7, 2025
    NAJČITANIJE ZADNJIH 7 DANA

    Ovo je Mejra koja se nije pojavila na svadbi: Svatovi čekali četiri sata, ona slala poruke da kasni zbog šminke, da bi se kasnije prestala javljati

    August 4, 2025

    Nevjerovatan i mučan prizor odigrao se jučer u Bužimu, gdje je mladoženja Muhamed Šefić, u…

    POGOĐENA NAJVEĆA NUKLEARKA U EVROPI?! Širi se dim, čuju se eksplozije: Hitno se oglasila IAEA

    August 3, 2025

    Pojavila se i druga strana priče o odbjegloj mladi iz Bužima: Ona se više puta udavala, jarani ga nasamarili

    August 5, 2025

    Najsuroviji zločin: Monstrum silovao djevojčicu do smrti, dok je majka čuvala stražu

    August 2, 2025

    Ovo je motociklista koji je nastradao jutros na magistralnom putu M-17

    August 6, 2025
    PREDSTAVLJAMO

    Ne propustite ovu TOP ponudu! Prego Lux u Ulcinju nudi sve što vam treba za idealan odmor!

    July 20, 2025

    Ovako izgleda ostvarenje sna: Ekskluzivno za HELL pobjednike, veče u društvu Michelea Morronea

    July 16, 2025

    Skriveni raj kod Mostara: Vila Bellevue za potpuni mir, tišinu i uživanje u prirodi

    July 8, 2025

    ILEA – unikatne torbe vrhunskog dizajna sada uz 50 % popusta na sportski asortiman

    June 28, 2025

    “Luksuz bez luksuzne cijene – Hotel D’IMAN nudi više nego što plaćate!”

    June 24, 2025
    Pratite nas…
    • Facebook 999K
    • Twitter
    • Instagram 156K
    • YouTube
    Facebook Instagram X (Twitter) YouTube Vimeo
    Sva prava pridržana. Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole.

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.

    Ad Blocker Uključen!
    Ad Blocker Uključen!
    Naša web stranica opstaje zahvaljujući prikazivanju online oglasa. Podržite nas tako što ćete isključiti svoj Ad Blocker.