Nisu se baš proslavili u Kini

Amerikanci savladali Poljsku i osvojili sedmo mjesto na Mundobasketu

Košarkaši Sjedinjenih Američkih Država savladali su danas Poljsku sa 87:74 i osvojili sedmo mjesto na Svjetskom prvenstvu u Kini.

Amerikanci su u Kini branili titulu prvaka svijeta i bili su prvi favorit za zlato, ali su u potpunosti podbacili. Ispali su već u četvrtfinalu i borili su se za plasman od petog do osmog mjesta.

Ekipa SAD-a je odigrala danas posljednji meč na Mundobasketu u borbi za sedmo mjesto, te su uspjeli savladali selekciju Poljske sa 87:74. Amerikanci su vodili od samog početka meča i na kraju zasluženo slavili.

Iako su bili itekako oslabljeni zbog povreda izabranici Grega Popovicha na kraju su došli do sedmog mjesta i na taj način se oprostili od Svjetskog prvenstva. Poljska je na kraju završila osma što je sigurno za njih jako dobar plasman.

Amerikance je do pobjede vodio Donovan Mitchell koji je ubacio 16 poena, dok je 14 dodao Joe Harris. Kod Poljaka istakao se Mateusz Ponitka sa 18 poena.