Tim iz Bergama osigurao plasman među četiri tima

Atalanta je ponovo u Ligi prvaka!

Ekipa Atalante savladala je kao gost Genou sa 4:3 i osigurala je plasman u Ligu prvaka naredne sezone.

Tim Gian Piera Gasperinjia trebao je pobjedu u ovom meču kako bi osigurao plasman među četiri najbolja tima na kraju sezone.

U tome je na kraju tim iz Bergama i uspio, te će ponovo igrati najelitnije evropsko takmičenje.

Silno je Atalanta ušla u meč i već na poluvremenu je napravila ogroman posao na putu do tri boda i imali su prednost od 0:3.

Zapata ih je doveo u prednost od 0:1 nakon devet minuta igre, a potom su pogađali Malinovsky (26.) i Gosens (44.) za prednost od 0:3.

Genoa u 49. minuti dolazi do gola za 1:3 preko Shomurodova, ali samo dvije minute kasnije Mario Pašalić zabija gol za 1:4.

Goran Pandev je u 67. minuti sa penala pogodio za 2:4, a Genoa je zakuhala sve u 85. minuti drugim golom Shomurodova za 3:4.

Međutim, ovo je na kraju bio konačan rezultat susreta i tim iz Bergama je mogao početi da slavi.

Atalanta je ovom pobjedom osigurala plasman u Ligu prvaka jer je u međusobnom duelu bolja od Juventusa koji se do kraja sezone sa njima može samo poravnati po broju bodova.