Premiership

Aubameyang ušao u igru i za pet minuta donio pobjedu Arsenalu nad Leicesterom

U posljednjem kolu devetog kola engleskog Premiershipa sastali su se Arsenal i Leicester, a slavila je domaća ekipa rezultatom 3:1.

Gosti su poveli na Emiratesu u 31. minuti kada je nesretni Bellerin postigao autogol. Ipak, u posljednjoj minuti prvog poluvremena desni bek Topnika se iskupio asistiravši Özilu za 1:1.

Arsenal je pokušavao stići do preokreta u drugom poluvremenu, a u 61. minuti Emery je odlučio na teren poslati Aubameyanga, što mu se veoma brzo isplatilo. Gabonac jeza samo pet minuta na terenu postigao dva pogotka i riješio pitanje pobjednika.

Najprije je pogodio u 63. na još jednu asistenciju Bellerina, a potom je krunisao fenomenalnu akciju na Özilovu asistenciju u 66. minuti susreta.

Do kraja susreta Arsenal je mogao i ubjedljivije slaviti, ali je Lacazette u dva navrata promašio zicere.