Pobjeda Italije

Azzurri zablistali na otvaranju Eura: Turska je pregažena na Olimpicu!

Reprezentacija Italije pobijedila je na Olimpicu u Rimu selekciju Turske sa 3:0 u prvom susretu Evropskog prvenstva.

Azzurri su odigrali odličan meč i na kraju su potpuno zasluženo razbili Tursku koja nije napravila apsolutno ništa u ovom susretu.

Od prve minute Italija je bila bolji tim. Stvorili su izabranici Roberta Mancinija nekoliko dobrih šansi, ali mreže se nisu tresle i na odmor se otišlo bez golova (0:0).

Ipak, u nastavku su Turci potpuno razbijeni i Italija je pokazala da će biti itekako ozbiljan kandidat za titulu prvaka.

Revija golova otvorena je u 53. minuti. Berardi je ubacio u sredinu, a nespretno reaguje Malih Demiral i pogađa vlastitu mrežu za prednost Italije od 1:0.

Nisu se Azzurri zadovoljili minimalnim vodstvom već su nastavili napadati i to im se naravno isplatilo.

Novi gol u mreži Turske viđen je u 66. minuti. Ciro Immobile je dobro pratio akciju i zabio je gol za 2:0.

Sve dileme oko pobjednika otklonjene su u 79. minuti meča. Immobile je ovog puta uposlio Lorenza Insignea, a omaleni ofanzivac u svom stilu pogađa za 3:0.

To je bio i konačan rezultat meča i Italija je na fantastičan način otvorila Euro.