prvi turnir u 2019.godini

Bašić pobijedio Bachingera i plasirao se u 2. pretkolo ATP turnira u Dohi

Bh. teniser Mirza Bašić plasirao se u 2. pretkolo prvog ATP turnira koji će se igrati u 2019. godini, a on je pobijedio 130. igrača svijeta Nijemca Matthias Bachinger rezultatom 2:0 u setovima.

Nijemac je bolje otvorio meč i odmah na početku pravi break kojim dolazi u vodstvo od 1:0, ali je Bašić ekspresno uzvratio i odmah je poravnao na 1:1.

Oba tenisera nakon toga su igrala poprilično sigurno na svoj servis i do sedmog gema nije viđena nijedna break prilika.

Ipak, Bašić u sedmom gemu koristi prvu break loptu i dolazi u vodstvo od 4:3, ubrzo osvaja i gem na svoj servis, da bi u devetom gemu napravio treći break u prvom setu i rezultatom 6:3 stiže do vodstva od 1:0 u setovima.

Bašić je drugi set otvorio sigurnom igrom na svoj servis i stigao je u vodstvo od 1:0, da bi u drugom gemu napravio još jedan break, poveo je sa 2:0, a kada je u trećem gemu opet bez većih problema osvojio gem na svoj servis, bilo je jasno da će bh. teniser stići do pobjede.