ATP Challenger

Bašić preko Simona do četvrtfinala u Irvingu

Bh. teniser Mirza Bašić plasirao se u četvrtfinale ATP Challengera u američkom Irvingu.

Bašić je u večerašnjem duelu pobijedio petog nosioca, Francuza Gillesa Simona sa 2:1, po setovima 7:5, 3:6, i 6:3.

Ponovo je Bašić priredio dosta zanimljiv meč, a na kraju je uspio da pobijedio 70. igrača svijeta. Gomila oduzetih servisa viđena je u prvom setu. Ključni break međutim pravi Bašić u 11. gemu prvog seta, a zatim i dobro servira za dobijanje prvog seta sa 7:5 i prednost od 1:0.

Simon se vratio u drugom setu. Ovaj dio igre Francuz je riješio u svoju korist sa 6:3 i izjednačio je rezultat na 1:1. Međutim, Bašić odigrava odlično treći set. Uspio je napraviti break u drugom gemu i dva puta ga sačuvati, te je na kraju odlučujući dio igre dobio sa 6:3 za pobjedu od 2:1 i plasman u četvrtfinale.