Bundesliga, 27. kolo

Bayern poražen u Leipzigu

Treći poraz sezone minhenski Bayern doživio je večeras kod RB Leipziga u 27. kolu Bundeslige, a poraženi su rezultatom 2:1.

Do veoma vrijedne pobjede u borbi za plasman u Ligu prvaka stigao je domaći tim. Bayern je izvjesno već prvak, pa im ovaj poraz neće teško pasti.

Tim iz Minhena je međutim bolje ušao u meč. Sandro Wagner je u 12. minuti pogodio za 0:1, da bi u 37. minuti i ove sezone sjajni Naby Keita izjednačio rezultat na 1:1.

Ovim rezultatom se otišlo na odmor, a domaći tim do trijumfa dolazi u 56. minuti meča. Timo Werner je pogodio za ispostaviće se konačan rezultat susreta od 2:1.

Ovim trijumfom se Leipzig potpuno priključio borbi za plasman u Ligu prvaka i sasvim sigurno su jedan od favorita za plasman tamo. Trenutno su šesti sa 43 boda i imaju dva boda manje od Eintrachta koji drži četvrto mjesto.

Bayern je sa druge strane vjerovatno novi-stari prvak jer imaju čak 17 bodova više od Schalkea.