bundesliga

Bayern remizirao kod Freiburga, Borussia Dortmund u 90. minuti stigla do pobjede

Ekipa Borussije Dortmund porazila je Wolfsbrug u meču 27. kola njemačke Bundeslige rezultatom 2:0 čime je iskoristila remi Bayerna na gostovanju kod Freiburga izdvojila se na vrhu tabele.

Bayern i Borussija su imali isto bodova do ovog kola, a iako se činilo da će oba tima remizirati u današnjim susretima, Borussija je ipak uspjela osvojiti tri boda.

Milioneri su u samom finišu meča, tačnije u 90. i 93. minuti golovima Paca Alcasera stigli do velike pobjede i izuzetno važna tri boda, dok je Bayern kao gost remizirao kod Freiburga rezultaom 1:1.

Holer je doveo Freiburg u vodstvo, a konačnih 1:1 postavio je Lewandowski u 22. minuti. Bayern je imao svoje prilike i tražio je pobjedu i tri boda, no nije uspio slomiti izuzetno čvrstu odbranu domaće ekipe.

U ostalim susretima Fortuna je sa 3:1 bila bolja od Borussije M'gladbach, dok je Nurnberg sa 3:0 porazio Augsburg. Werder je na svom terenu bio bolji od Mainza sa 3:1.