Šampioni sigurni na zapadu Njemačke

Bayern za osam minuta 'sredio' Koln

Bavarci su danas bili i više nego uvjerljivi na gostovanju u Kolnu, gdje su slavili rezultatom 4:1.

Aktuelni prvak je silovito startovao jer je već nakon 12 minuta igre vodio sa 3:0. Domaće je u trećoj minuti načeo Lewandowski koji je tako stigao do svog 23. gola u sezoni.

Tek što se krenulo sa centra, golman Kolna je ponovo morao po loptu u svoju mrežu, jer je Coman iskoristio dodavanje Mullera i uduplao prednost svoje ekipe dvije minute kasnije. Nedugo zatim i Gnabry je pogodio nakon lijepe solo akcije. Tako su gosti postigli čak tri gola u razmaku od svega osam minuta.

Bavarci su nakon sjajnog starta malo pustili gas i na poluvrijeme se otišlo tim rezultatom. U nastavku su domaći 'stali na noge' i par puta zaprijetili.

No i pored toga, bavarski gigant stiže do novog gola. Serge Gnabry u 66. minuti postiže svoj drugi gol na današnjoj utakmici nakon nove sjajne solo akcije.

Sve što su do kraja Jarčevi uspjeli uraditi bio je gol Marka Utha, koji je krunisao lijepu solo akciju svog tima.

Bayern se vratio na lidersku poziciju sa 46 bodova, dok je Koln na 14. mjestu sa 23 osvojena boda.