Generalna proba

Belgija nakon preokreta savladala Kostariku pred odlazak na Svjetsko prvenstvo

Nogometna reprezentacije Belgije savladala je u Briselu Kostariku u generalnoj probi pred nastup na Svjetskom prvenstvu rezultatom 4:1.

Belgijanci su bolji otvorili meč i već u četvrtoj minuti Hazard je propustio dobru priliku, a kazna za taj promašaj stigla je veoma brzo, tačnije u 24. minuti kada sjajni Bryan Ruiz lijepo pogađa s vrha kaznenog prostora za 1:0.

Ipak, samo sedam minuta nakon toga Belgija je stigla do poravnanja. Hazard je šutirao, lopta je išla pored gola, ali na pravom mjestu bio je Mertens koji bez većih problema loptu šalje u mrežu za 1:1.

Nakon toga je Belgija imala još dvije velike prilike, a do potpunog preokreta stigli su u 42. minuti kada Mertens centrira za Lukakua, a napadač Manchester Uniteda pogađa za 2:1.

To je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena, a već u petoj minuti nastavka Lukaku postiže svoj drugi, a za Belgiju treći pogodak, da bi konačnih 4:1 postavio rezervista Batshuayi.