Real uspio preokrenuti

Benzema u nadoknadi Real ostavio u igri za titulu!

U susretu 27. kola španske La Lige Real Madrid je ugostio Elche i teškom mukom došao do pobjede (2:1).

Pravio je Zinedine Zidane određene promjene kako bi neke bitne igrače sačuvao za revanš s Atalantom u Ligi prvaka, ali to nije bila baš najbolja ideja. Da nije bilo Karima Benzeme, gadno bi se Francuz kajao...

Od početka meča se Real mučio s Elcheom, a u 61. minuti je vrag odnio šalu. Nakon ubačaja iz korner,a Calvo glavom pogađa za 0:1. Odmah nakon toga Zidane u igru ubacuje Rodryga, Modrića i Kroosa, a u 73. minuti najzad njegov tim stiže do pogotka.

Karim Benzema, a ko drugi, donosi Realu povratak u meč, da bi do kraja Madriđani uspjeli doći i do pobjede. U nadoknadi sjajni Benzema snažnim udarcem donosi veliko slavlje domaćoj momčadi.

Madriđani su s 57 bodova drugoplasirani i sada imaju pravo da vjeruju u odbranu titule. Atletico i dalje ima pet bodova prednosti, ali i utakmicu manje, pošto večeras gostuje Getafeu.

Real će se sada posvetiti revanšu s Atalantom, a onda nastavlja žestoku borbu za titulu.