Utakmica sa sedam golova

Bh. hokejaši bez trijumfa okončali nastup na SP-u: Tajland i večeras bio bolji

Bh. hokejaši su u posljednjem kolu Svjetskog prvenstva divizije IIIB odigrali svoj najbolji meč na prvenstvu.

Nažalost ni to nije bilo dovoljno za trijumf pa prvenstvo završavamo sa četiri poraza.

Poraženi smo večeras drugi put od Tajlanda rezultatom 4:3.

Prva trećina je protekla u izjednačenoj igri, a naši momci dolaze do vodstva u trećoj minuti golom Omera. Poravnanje Tajlandu donosi Kitayama u 15. minuti.

U drugoj trećini također po gol na obje strane. Isaksson u 16. minuti pogađa za 2:1, a Gaković u 18. poravnava na 2:2.

Treća trećina i ponovo pad naše selekcije. To koriste Tajlanđani i u prvoj i petoj minuti golovima Suwachirata i Isakssona dolaze do 4:2.

Za 4:3 pogađa Omer četiri minute prije kraja meča što je bio i konačan rezultat ove utakmice.

Naši hokejaši prvenstvo su završili sa pomenuta četiri poraza i očekuje nas selidba u diviziju IV svjetskog hokeja.