Plasirali se u polufinale ATP turnira u Dohi

Braća Đoković kući poslali Džumhura i Lajovića

Damir Džumhur i Dušan Lajović oprostili su se danas od nastupima u parovima na ATP turniru u Dohi nakon što su poraženi od Novaka i Marka Đokovića.

Braća Đoković su danas u četvrtfinalu ATP turnira u Dohi sa 2:1 u setovima savladali Džumhura i Lajovića i tako se plasirali u polufinale. Iako je Novac pred ovaj meč igrao i u singlu na kraju je imao snage da nastupi u ovom okršaju.

Prvi set bio je izjednačen do samog kraja, ali nakon 37 minuta igre braća Đoković su slavili sa 7:5. No, u narednom setu Džumhur i Lajović su zaigrali mnogo bolje što im se isplatilo jer su sa 6:3 uspjeli da poravnaju na 1:1 u setovima.

I prema pravilima u trećem setu igrao se tie-break, a jasno je da je pobjednik onaj ko prvi osvoji deset poena i ima više od poena prednosti. Ekipa Đoković je od starta imala prednost na svojoj strani i na kraju je slavila u trećem setu sa 10:7 i plasirali su se dalje.

Braća Đoković će u polufinalu ATP turnira u Dohi za parove igrati protiv boljeg iz duela Mektić/Peya - Goffin/Herbert.