PREOKRET U FINIŠU

Brazil golom u desetoj minuti sudijske nadoknade pobijedio Kolumbiju na Copa Americi

Nogometna reprezentacija Brazila pobijedila je Kolumbiju rezultatom 2:1 u derbiju 4. kola grupe B na Copa Americi. Karioke su tako zadržale maksimalan učinak nakon tri odigrane utakmice, a već ranije su osigurali prolaz u četvrtfinale.

Ipak, meč odigran u Rio de Janeiru mnogo bolje je otvorila Kolumbija koja je povela u 10. minuti. Cuadrado je sjajno ubacio, a Diaz je majstorskim udarcem polumakazicama uhvatio loptu i pogodio za 1:0.

Uslijedili su napadi Brazila i nekoliko šansi, a najbolju je imao Neymar u drugom poluvremenu kada je pogodio stativu.

Konačno, napadi domaćih isplatili su se u finišu. Prvo je Firmino udarcem glavom u 77. minuti poravnao na 1:1, a u desetoj minuti sudijske nadoknade Brazil je stigao do preokreta i trijumfa.

Neymar je izveo korner s desne strane, a usamljeni Casemiro je glavom zakucao loptu u mrežu za 2:1 i veliko slavlje Brazilaca.