Zenica

Čelik i Sarajevo podijelili bodove na Bilinom polju! (FOTO)

Sponzor galerije je najbolji Fitness Run Zenica koji se nalazi u suterenu (-1) Multiplex Ekran centra.
Nogometaši Čelika i Sarajeva odigrali su neriješeno 0:0, u posljednjoj utakmici drugog kola Premijer lige BiH.

U 10. minuti Hebibović je proigrao Milanovića na lijevoj strani, koji je pokuašo u kaznenom prostoru Čelika pronaći Velkoskog, ali je odbrana Čelika pravovremeno reagovala.

U 26. minuti Milanović ponovo prolazi po lijevoj strani, oštro centrira, ali Pavlović brani. Čelik je pokušao iz slobodnog udarca, Jamak šutira preko gola. Dvije minute kasnije u prilici su Dilaver i Huseinbašić, ali gostujući stoper Šerbečić odnosi loptu ispred napadača Čelika.

Prvo poluvrijeme završilo je sa dva pokušaja Tatara, koji nije uspio zatresti mrežu Čelika.

ž

Na otvaranju drugog dijela, sjajna prilika za goste. Odbrana Čelika je pogriješila, a u prilici se našao Guzina, ali je Pavlović na vrijeme skratio ugao, i napadač Sarajeva je šutirao pored gola.

Nogometaši Čelika su mogli do gola u 80. minuti, kada se nakon kornera lopta odbila do Blaževića, koji šutira sa 27 metara i umalo prevari golmana Kovačevića. Utakmicu su zaključili gosti prilikom u 88. minuti, kada je Tatar bio sam ispred golmana Čelika, koji fantastično brani, i koji je u ovoj utakmici bio najbolji igrač Čelika.

Do kraja nije bilo promjena i derbi je završen podjelom bodova 0:0.