Aktuelni prvaci Evrope ubjedljivi

Češka lagan zalogaj za snažne Špance

Španija je upisala četvrtu pobjedu na Evropskom prvenstvu u rukometu iz isto toliko utakmica.

U prvom meču druge grupne faze Španija se bez većih problema obračunala sa Češkom pobijedivši rezultatom 31:25.

Prvih 15-ak minuta je bilo izjednačeno, da bi Španci u nastavku meča počeli da grade prednost. Na odmor su otišli sa +5 (14:9) nakon gola Dushjebaeva.

U drugom poluvremenu prednost je samo rasla. Sole Sala je u 53. minuti pogodio za maksimalnih +10 (29:19), a Česi su do kraja uspjeli ublažiti poraz za konačnih 31:25.

Najefikasniji igrači u redovima aktuelnog prvaka Evrope bili su Sujshebave i Fernandez sa po pet golova. Perez de Vargas je upisao 11 odbrana. kod Češke se izdvojio učinak Zdrahale sa osam golova te Mrkva sa 13 odbrana.