premiership

Chelsea teškom mukom savladao Newcastle i učvrstio se na četvrtom mjestu

Nogometaši Chelseaja pobijedili su na Stamford Bridgeu u Londonu u okviru 22. kola Premiershipa ekipu Newcastlea rezultatom 2:1 i tako se iskupili za kiks protiv Southamptona iz prošlog kola.

Domaći su poveli već u devetoj minuti. Luiz je poslao sjajnu loptu, koju je dočekao Pedro i pospremio je iza Dubravke za 1:0.

Luiz je potom promašio dobru priliku u 25. minuti, a uzvratio je Perez s druge strane.

Upornost Newcastleu se isplatila pet minuta prije odlaska na odmor. Ritchie je poslao fantastičnu loptu u šesnaesterac iz kornera, a Clark je bio neumoljiv za 1:1.

Krenuo je Chelsea žestoko u nastavku i Pedro je u dva navrata iz dobrih situacija bio neprecizan.

Ipak, Plavi ponovo dolaze do zasluženog vodstva u 57. minuti. Willian je završio solo akciju odličnim udarcem iza nemoćnog Dubravke za konačnih 2:1.

Mogao je Chelsea do kraja meča i uvjerljivije savladati goste, ali se Willian i Luiz nisu iskazali u dobrim šansama.

Chelsea se učvrstio na četvrtom mjestu Premiershipa, dok je Newcastle ostao na 18. poziciji.