sjajna utakmica

Čudesni Portugalci deklasirali Švedsku

Rukometaši Portugala pobijedili su večeras Švedsku u Malmeu rezultatom 35:25 u susretu drugog kruga na Evropskom prvenstvu.

Portugal je na otvaranju poveo sa 2:0, ali Šveđani su ubrzo uzvratili, pa se do sredine prvog poluvremena igralo gol za gol.

Ipak, Portugal je taj koji pravi prvu značajniju razliku. U 19. minuti golom,m Magalhaesa dolaze do tri razlike (11:8), imali su i plus četiri u jednom trenutku, a na odmor ipak odlaze sa tri gola prednosti, 15:12.

U nastavku meča Portugal je zaista sjajan. Izabranici Paula Pereire igrali su fantastično, a Švedska nije imala pravi odgovor na igru protivnika.

Prednost selekcije Portugala rasla je konstantno i na kraju je ova selekcija zaslužena stigla do trijumfa koji je ostavlja u igri za plasman u polufinale.

Svi rukometaši koji su dobili šansu u reprezentaciji Portugala igrali su odlično. Najefikasniji su bili Fabio Magalhaes, Ferraz i Rui Silva sa po šest golova .

Kod Švedske Pettersson i Nilsson su zabili po četiri pogotka.