NA KRCATOM MAKSIMIRU

Dinamo senzacionalnom pobjedom nad velikim Chelseajem otvorio novu sezonu Lige prvaka

Utakmicama u Zagrebu i Dortmundu otvorena je nova sezona Lige prvaka, a nevjerovatnu pobjedu upisao je Dinamo nad slavnim Chelseajem na krcatom Maksimiru.

Tri otvorene tribine bile su prepune navijača (jedna je zatvorena zbog rekonstrukcije), a navijači Dinama mogli su uživati u fantastičnoj predstavi svojih nogometaša.

Već u 13. minuti Maksimir je proključao. Bruno Petković je uputio loptu u prostor, a Mislav Oršić je udarcem s lijeve strane pogodio mrežu Chelseaja.

Chelsea je preuzeo loptu i kontrolu igre, ali je Dinamo bio opasniji tim. Do odlaska na odmor nije bilo većih šansi.

U 50. minuti Pierre-Emerick Aubameyang pogađa u debiju za Chelsea, ali je gol poništen zbog ofsajda.

S druge strane, mogao je Dinamo povećati prednost, ali je udarac Stefana Ristovskog odbranio golman Kepa Arrizabalaga i odbio ga u prečku.

Do kraja utakmice Chelsea je pokušao poravnati, ali je sve to bilo "jalovo" tako da je Dinamo senzacionalnom pobjedom otvorio takmičenje u grupi.

U drugom meču programa Dortmund je slavio rezultatom 3:0 protiv Kopenhagena.

Dva gola domaći su postigli u finišu prvog poluvremena. U 35. minuti pogodio je Marco Reus, a u 42. na 2:0 postavlja Rafael Guerreiro.

Trijumf je ovjerio Jude Bellingham u 83. minuti i tako postavio konačan rezultat 3:0.