Novo Sarajevo

Dino Eskija najuspješniji učesnik brdsko-biciklističke utrke "Fikret Krakonja"

Brdsko-biciklistička utrka "Fikret Krakonja" – Novo Sarajevo 2018 održana je na brdu Hum osmi put u okviru obilježavanja Dana Općine Novo Sarajevo.

Na ovogodišnjoj utrci učestvovale su petočlane ekipe iz osam osnovnih škola s područja općine Novo Sarajevo, odnosno ukupno 40 biciklista.

Prvo mjesto u kategoriji pojedinačne nagrade osvojio je Dino Eskija iz OŠ Malta, drugo mjesto pripalo je Nedimu Tahiroviću iz OŠ Malta, dok je treće mjesto osvojio Ferzudin Zulić iz OŠ Grbavica II.

U ekipnom plasmanu prvo mjesto osvojila je ekipa OŠ Malta, drugo mjesto zauzela je OŠ Čengić Vila I, dok je treće mjesto pripalo OŠ Velešićki heroji. Nagrade prvoplasiranima uručio je općinski načelnik Nedžad Koldžo.

Ovogodišnji organizator brdske biciklističke utrke je Biciklistički klub Trek Team Sarajevo, a pokrovitelj Općina Novo Sarajevo.

Delegacija Općine Novo Sarajevo koju je predvodio Općinski načelnik Nedžad Koldžo, predstavnici boračkih udruženja, članovi porodice i prijatelji, te učesnici utrke položili su cvijeće, te učenjem Fatihe odali počast Fikretu Krakonji prvom šehidu općine Novo Sarajevo, koji je na ovom mjestu 21. aprila 1992. godine, poginuo od snajperskog metka u 27. godini, braneći svoj grad.