Ispisao historiju

Đoković osvojio Cincinnati i postao jedini teniser sa titulama svih devet Mastersa

Novak Đoković je ispisao tenisku historiju! Pobjedom nad Rogerom Federerom u finalu Mastersa u Cincinnatiju Nole je postao prvi teniser koji je kompletirao Golden Masters.

Nijedan teniser do sinoć nije se mogao pohvaliti titulama sa svih devet Mastersa, a Đokoviću je to pošlo za rukom pobjedom nad velikim rivalom iz Švicarske rezultatom 2:0 u setovima nakon samo sat i 25 minuta igre.

U prvom setu Đoković je perfektno servirao, napravio break u sedmom gemu i rutinski ga zadržao za 6:4.

U drugom gemu drugog seta Federer je napravio break, ali je Novak odmah uzvratio u narednom gemu istom mjerom.

Švicarac je, baš kao i u prvom setu, izgubio koncentraciju u sedmom gemu, te je Đoković iskoristio njegove greške i napravio break, te mirno priveo set i meč kraju rezultatom 6:4.

Ovo je bila 31. Masters titula za Noleta, a međusobni skor protiv Federera je popravio na 24-22 u svoju korist.

Đoković sada u kolekciji ima sve Masterse: Indian Wells, Miami, Monte Carlo, Madrid, Rim, Montreal/Toronto, Cincinnati, Šangaj i Pariz. Federeru nedostaju Monte Carlo i Rim, a Nadalu Miami, Šangaj i Pariz.