Đoković preko Tsitsipasa do nove titule

Novak Đoković je osvojio ATP turnir u Astani nakon što je u finalu sa 6:3, 6:4 svladao Grka Stefanosa Tsitsipasa.

Od samog početka bilo je jasno da Novak ide, da nastavlja s izvrsnom formom i bilo je samo pitanje vremena kada će Stefanos biti slomljen u prvom setu. To se dogodilo u osmoj gemu. Do tada je samo jednom viđeno izjednačenje 30:30, no Stefanosov brod se ozbiljno poljuljao kada je Novak poveo 0:30.

Potom je Novak uzeo break, a nakon toga bez izgubljenog poena lako osvojio gem 6:3.

U drugom setu vidjelo se da je Tsitsipas nervozan, da je “ispao iz ravnoteže” i da je samo pitanje vremena kada će opet izgubiti servis. Novak je u prva tri servis gema Grka imao četiri break šanse, a četvrtu je iskoristio. S druge strane, Tsitsipas je osvojio samo poen na protivnikov servis u Novakovom trećem servis gemu. Do kraja seta Đoković je bez problema osvajao svoje servis gemove.

Za Đokovića, koji je prošli tjedan slavio u Tel Avivu, ovo je 90. naslov u karijeri i četvrti ove godine kojeg je osvojio poslije sat i 16 minuta igre. Tsitsipasa je u svibnju pobijedio i u finalu Mastersa u Rimu.