ATP DUBAI

Đoković teškom mukom protiv kvalifikanta, Medvedev siguran

Prvi reket svijeta se namučio protiv 130. tenisera na ATP listi

Novak Đoković je poslije tri seta pobijedio kvalifikanta Tomaša Mahača (Tomas Machač) rezultatom 2:1 (6:3, 3:6, 7:6)

Novak Đoković je u četvrtom gemu prvog seta oduzeo brejk Mahaču, da bi mu ga odmah vratio, ali češki teniser kao da se opustio pa je Đoković opet uzeo brejk.

Mahač je, iznenađujuće, osvojio drugi set, nakon što je uspio oduzeti brejk Đokoviću i svojim servisom ga odbraniti do kraja seta.

Treći set je također bio uzbudljiv. Novak je u četvrtom gemu oduzeo brejk češkom teniseru, ali se on nije dao i vratio mu je istom mjerom u sedmom gemu.

Set je otišao u taj-brejk, a Mahač nije uspio izdržati i u potpunosti iznenaditi srbijanskog tenisera. Taj-brejk je završio 7-1 u korist Đokovića.

U sljedećoj rundi ga čeka Nizozemac Grikspor (Griekspoor).

Desetu vezanu pobjedu upisao je i Danil Medvedev savaldavši Matea Arnaldija u prvom kolu Dubaija.

Medvedev je slavio u dva seta (6:4, 6:2) i zakazao duel sa Aleksandrom Bublikom.

Jedan brejk je bio dovoljan Medvedevu u prvom setu. Arnaldi, koji je u glavni žrijeb upao kao sretni luzer, je uspio spasiti dvije set lopte, prije nego što je ruski teniser ipak uspio završiti set u svoju korist.

U drugom setu Medvedev je dva puta napravio brejk protiv italijanskog tenisera i lako završio set u svoju korist.

Hrvatski teniser Borna Čorić je također uspio proći u narednu rundu turnira u Dubaiju.

Njemu je Danijel Evans (Daniel) predao meč poslije samo četiri gema zbog povrede. On će igrati protiv australskog tenisera Tanasija Kokinakisa (Thanasi Kokkinakis).