ATP 250 BANJA LUKA

Dominantna predstava Damira Džumhura: Britancu dopustio samo tri gema

Jedini bh. predstavnik je meč završio za nešto više od sat vremena i u narednoj rundi će igrati sa Francuzom Rišarom Gaskeom

Danas je svoj prvi meč na ATP turniru Banja Luka odigrao i Damir Džumhur, jedini bh. predstavnik u glavnom žrijebu. On se susreo sa britanskim teniserom Liamom Broadijem (Broady). Slavio je u dva seta rezultatom 6:3, 6:0.

U prvom odigranom setu je bilo poprilično izjednačeno, iako je Džumhur u šestom gemu imao četiri prilike da oduzme servis protivniku nije ih iskoristio.

Ipak, u osmom gemu je bilo drugačije i bosanskohercegovački teniser je uspio iskoristiti brejk priliku i dovesti se u odličnu poziciju. On je u narednom gemu, u kojem je servirao za set, bio malo klimav, ali je na kraju uspio preći preko prepreke i osvojiti set rezultatom 6:3.

Drugi set je bio totalno druga priča. Damir Džumhur je krenuo agresivno i odmah napravio brejk u prvom gemu. Tim tempom je nastavio do kraja seta i meča, ne dopustivši svom protivniku nijedan gem u drugom setu.

On će u narednoj rundi igrati sa francuskim teniserom Rišarom Gaskeom (Richard Gasquet).