Gosti slavili sa 107:97

Dončić vodio Dallas do pobjede protiv Oklahome, sve je bilo u znaku Kobeja Bryanta

Košarkaši Dallas Mavericksa sinoć su u gostima pobijedili Oklahoma City Thunder sa 107:97.

Utakmica je bila u znaku Kobeja Bryanta koji je poginuo u nedjelju u stravičnoj helikopterskoj nesreći. Košarkaši su dolazili u njegovim dresovima, a prve 24 sekunde napada obje ekipe bile su u čast legendarnog košarkaša.

Što se tiče utamice Dallas je uspio da slavi protiv Oklahome i dođe do svoje 29. pobjede ove sezone. Gosti su od samog početka imali prednost na svojoj strani i bilo je jasno da će Oklahoma večeras teško upisati trijumf.

Mavericski su posao riješili u prvom poluvremenu kada su imali prednost od 59:47. Oklahoma je pokušala u nastavku stići prednost, ali to nisu uspjeli. Na kraju su gosti slavili sa 107:97.

Dallas je do nove pobjede vodio sjajni Luka Dončić koji je ubacio 29 poena, te je dodao 11 skokova i pet asistencija. U ekipi Oklahome istakao se Dennis Schroder sa 21 poenom.