Kraljevski klub je u periodu od par minuta ostao bez tri boda

Dybala majstorijom srušio Atletico, Real prokockao pobjedu protiv PSG-a

Juventus je u 5. kolu grupe D Lige prvaka ugostio Atletico Madrid i stigao do pobjede rezultatom 1:0.

Gosti su nešto bolje ušli u meč. a u 20. minuti su prvi put i ozbiljnije zaprijetili, ali Saul nije bio precizan.

Stara dama je u drugom dijelu prvog poluvremena preuzela inicijativu i dominirala je na terenu, a pred sam odlazak na odmor je stigla i do vodstva.

Igrala se sudijska nadoknada prvog poluvremena kada je Paulo Dybala izveo slobodan udarac i praktično iz mrtvog ugla postigao fenomenalan gol za 1:0.

Atletico je početkom nastavka ponovo bio bolji, ali nije stigao do gola, a Juventus je nakon toga imao nekoliko izglednih prilika i najbolja je bila ona Bernardeschija u 67. minuti kada je pogodio stativu.

Obje ekipe su imale svoje šanse do kraja, ali se rezultat nije promijenio pa je ostalo 1:0. Miralem Pjanić je odigrao cijeli meč za Juventus.

Juventus je prvi na tabeli sa 13 bodova, Atletico ima 7, Bayer Leverkusen 6, a Lokomotiva Moskva 3 boda.

Real Madrid je u meču grupe A na Santiago Bernabeu dočekao PSG i odigrao 2:2.

Benzema je u 17. minuti doveo domaće u vodstvo od 1:0, a bio je to i rezultat prvog poluvremena.

Nastavak je donio dosta uzbuđenja. Real je više prijetio, a u 79. minuti je stigao do 2:0, a strijelac je ponovo bio Benzema.

Činilo se da je Real na pragu pobjede, ali je samo dvije minute kasnije Mbappe nakon velike greške Varanea smanjio na 2:1, a već u 83. minuti je bilo 2:2 kada je Sarabia pogodio.

Real je u 94. minuti ipak mogao do pobjede kada je dosuđen slobodan udarac, Bale ga je izveo, ali je pogodio stativu pa je ostalo 2:2.

PSG je prvi u ovoj grupi sa 13 bodova, Real ima 8, Club Brugge 3, a Galatasaray 2 boda.