razvojna liga

Džanan Musa postigao 30 poena u porazu Netsa nakon dva produžetka

Košarkaši Westchestera pobijedili su na svom parketu u NBA razvojnoj ligi ekipu Long Island Netsa nakon dva produžetka rezultatom 134:130 i tako potvrdili jučerašnji trijumf nad Canton Chargeom.

Gosti su bolje otvorili meč, ali su se domaći probudili u drugoj četvrtini i smanjili zaostatak na samo tri poena uoči odlaska na odmor.

Koš za košem igralo se tokom čitavog drugog poluvremana pa je meč okončan neriješenim rezultatom. Uslijedili su dramatični produžeci, u kojima su se bolje snašli domaći i slavili važnu pobjedu.

Najbolji u pobjedničkoj ekipi bio je Billy Garrett s double-double učinkom od 39 poena i 12 asistencija. Podršku je imao u Zaku Irvinu, koji je ubacio 25 poena i imao 14 skokova.

Poraženu ekipu je predvodio bh. reprezentativac Džanan Musa. Naš košarkaš je na parketu proveo 34 minute i za to vrijeme ostvario double-double učinak od 30 poena (šut iz igre 11/19) i 11 skokova, a imao je i šest asistencija. Inače, ovo je Musi bila najbolja partija nakon oporavka od povrede.

Netsi su i dalje prvi na Atlantičkoj diviziji, dok je Westchester na trećem mjestu.