igrač utakmice

Džanan Musa s 27 poena predvodio Long Island Netse do novog trijumfa

Košarkaši Long Island Netsa pobijedili su u gostima ekipu Lakeland Magic u novoj utakmici NBA G razvojne lige rezultatom 125:111.

Netsi su tako potvrdili nedavnu pobjedu protiv Fort Wayne Mad Antsa, također u gostima, dok je Magic prvi put poražen nakon četiri uzastopna trijumfa.

Gosti su od početka bili bolji protivnik, a posebno su dominantni bili u drugoj četvrtini. Na kraju su na odmor otišli sa čak 28 poena razlike. Međutim, u nastavku su se znatno opustili, što su domaći iskoristili i postepeno smanjivali prednost. Ipak, to nije bilo dovoljno za preokret.

Netse je do pobjede predvodio bh. reprezentativac Džanan Musa. Na parketu je proveo 35 minuta i za to vrijeme postigao 27 poena, ali je imao i po šest skokova i asistencija.

Pomoć je imao u Theu Pinsonu i Kamariju Murphyju koji su zajedno postigli 44 poena. Kod Magica je najbolji bio John Petrucelli s 18 poena.

Netsi su zadržali treće mjesto u Atlantičkoj diviziji iza Raptorsa 905 i Westchestera.