serie a

Džeko pogodio i asistirao u pobjedi Rome nad Juventusom, Pjanić izviždan na Olimpicu

Nogometaši Rome slavili su u derbiju 36. kola italijanske Serie A nad Juventusom rezultatom 2:0.

Utakmica nije ponudila previše uzbuđenja, a Roma je zasluženo upisala pobjedu na Olimpicu.

U prvom poluvremenu domaća ekipa je pogodila prečku kada je Lorenzo Pellegrini želio centrirati sa desne strane, ali mu je lopta prešla preko noge i udarila u okvir gola.

U 64. minuti Cristiano Ronaldo je pobjegao odbrani Vučice i postigao pogodak, ali je on opravdano poništen zbog minimalnog ofsajda.

Prvi pogodak postignut je u 79. minuti. Edin Džeko je sjajno uposalio Alesandra Florenzija koji rutinski potkopava loptu preko Wojciecha Szczesnyja za konačnih 1:0. Ovo je Edinu Džeki bila 11. asistencija ove sezone.

Edin Džeko je odigrao čitav susret i u 51. minuti je dobio žuti karton, a u 90+3. miniti j e nakon asistencije Cengiza Undera matirao Szczesnyja za konačnih 2:0. To je Dijamantu bio deveti pogodak ove sezone u prvenstvu.

Naš drugi reprezentativac Miralem Pjanić je u dresu gostujuće ekipe igrao do 71. minute kada ga je zamijenio Rodrigo Bentancur.

Prilikom izlaska sa terena Pjanić je žestoko izviždan sa tribina Olimpica.