PROTIV FIORENTINE

Džeko s Interom slavio u finalu Kupa Italije i došao do jubilarnog 10. trofeja u karijeri

Edin je igrao do 58. minute kada ga je zamijenio Romelu Lukaku

Fudbaleri Intera osvojili su italijanski Kup nakon što su savladali Fiorentinu (2:1) nakon preokreta.

„Nerazuri“ su tako odbranili prošlogodišnju titulu u Kupu, a Edin Džeko je došao do jubilarnog 10. trofeja u svojoj veličanstvenoj karijeri.

Nije počelo najbolje za Inter. Već u 3. minuti Nikolas Gonzales (Nicolas) doveo je Fiorentinu u vodstvo. Mučio se Inter, nije mogao do prave prilike sve do 24. minute, ali Džeko nije bio precizan iz šanse koju obično bez problema pretvara u gol.

Onda se probudio Lautaro Martinez. Sjajni Argentinac je poravnao rezultat u 29. minuti, da bi osam minuta kasnije donio preokret svom timu.

Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao. Džeko je igrao do 58. minute kada ga je zamijenio Romelu Lukaku.

Edinu je ovo dakle bio 10. trofej u karijeri, a četvrti s Interom s kojim je osvojio još jedan Kup i dva Superkupa.

Džeko je pet trofeja osvojio s Mančester sitijem – dva puta ligu (2011/12 i 2013/14), FA kup (2010/11), Liga kup (2013/14) i Komjuniti šild (2012.). S Volfsburgom je došao do historijske titule prvaka Njemačke u sezoni 2008/09.