ATP 250 BANJA LUKA

Džumhur nije mogao protiv Rubljova: Rus u polufinalu

Najbolje rangirani bh. teniser je imao i prednost, ali nije uspio izdržati protiv odličnog protivnika

Damir Džumhur, najbolje rangirani bh. teniser, je poražen u četvrtfinalu turnira ATP Banja Luka od Andreja Rubljova (Andrey Rublev) rezultatom 5:7, 3:6.

Džumhur je odlično krenuo u meč. Držao je sigurnim svoj servis, a onda čak i u šestom gemu napravio brejk i poveo rezultatom 4:2. U sljedećem gemu je potvrdio brejk, ali onda kreće šou Rusa.

Rubljov je osvojio pet gemova zaredom, preokrenuvši u potpunosti, što mu je donijelo prvi set rezultatom 5:7.

U drugom setu je Džumhur opet dobro krenuo. Osvojio je prvi gem na svoj servis i dobro namučio Rubljova da uzvrati istom mjerom. Imao je čak četiri brejk prilike u drugom gemu, ali ih nije iskoristio.

Osvojili su svoje servis gemove, a onda je došao peti gem u kojem Rubljov ponovo pravi brejk i stiče krucijalnu prednost.

Rubljov je do kraja meča bio siguran u svojim servis gemovima i tako osigurao plasman u polufinale turnira, rezultatom 3:6 u drugom setu.

Rubljov će u polufinalu igrati protiv Slovaka Aleksa Molčana (Alex), koji je bio bolji od srbijanskog tenisera Lasla Đerea rezultatom 2:1 u setovima.