NBA doigravanje

Embiid demolirao Hawkse, Mitchell Clipperse

Philadelphia 76ersi pobijedili su Atlanta Hawkse rezultatom 118:102 i izjednačili su seriju na 1-1.

Sjajni Joel Embiid bio je nezaustavljiv za Hawkse. Doslovno ih je demolirao pod košem i za njega nije bilo pravog rješenja.

Kamerunski centar je meč završio sa 40 poena (13/25FG), a ovom učinku je dodao još 13 skokova.

Embiid je dobru podršku imao u Tobiashu Harrisu koji je ubacio 22 poena, dok je Seth Curry ubacio 21.

Kod Hawksa Trae Young i Danilo Gallinari su ubacili po 21 poen.

Utah Jazz je u prvoj utakmici polufinala Zapadne konferencije savladao Los Angeles Clipperse rezultatom 112:109.

U sjajnom meču na kraju je Jazz stigao do pobjede i vodstva od 1-0 u seriji.

Clippersi su izuzev uvodnih minuta potpuno dominirali u prvom poluvremenu ovog meča. Imali su i plus 14, a na odmor su otišli sa 13 poena prednosti, 47:60.

Međutim, u nastavku meča Jazz na krilima fenomenalnog Donovana Mitchella dolazi do preokreta i pobjede.

Nakon tri dionice došli su do rezultata 79:79, a zatim su u posljednjoj dionici prelomili susret na svoju stranu i došli su do trijumfa, iako su Clippersi imali šut za produžetak, ali Gobert je blokirao Morrisa.

Donovan Mitchell je meč završio sa 45 poena (16/30) i bio je nezaustavljiv za Clipperse, dok je na drugoj strani Kawhi Leonard ubacio 23 koša.