Sjajan meč bh. reprezentativca

Fantastični Džanan Musa ponovo zablistao i donio Breoganu novu pobjedu

Košarkaši Breogana večeras su na svom parketu pobijedili Obradoiro sa 80:78, a ponovo je sjajan bio naš Džanan Musa.

Breogan je prekinuo seriju loših rezultata i uspio da dođe do pobjede pred svojim navijačima u sjajnom meču. Pobjednik je riješen tek u posljednjoj minuti, a na kraju Breogan je slavio sa 80:78.

Domaći su dobro počeli meč i vodili su sa 21:17 nakon prve dionice, no Obradoiro je zaigrao dosta bolje u drugoj četvrtini.

Gosti se vratili u meč i preokrenuli, te se na poluvrijeme otišlo kod rezultata 38:35 za ekipu Obradoira.

Ipak, Breogan je na krilu Muse igrao dosta bolje u nastavku meča. Ekipe su se smjenjivale u vodstvu, ali je na kraju Breogan uspio da prelomi meč u svoju koristi i pobijedi sa 80:78 uz sjajnu podršku svojih navijača.

Musa je nastavio igrati u sjajnoj formi i ponovo je bio junak Breogana. Bh. reprezentativac je bio najefikasniji na terenu i meč je završio sa 23 poena, sedam skokova i dvije asistencije.

U gostujućem timu istakao se Scrubb sa 22 poena, devet skokova i jednom asistencijom.