NBA

Fantastični Harden donio pobjedu Houstonu u neizvjesnom meču protiv Minnesote

Košarkaši Houston Rocketsa pobijedili su u Toyota Centru u 1. utakmici osmine finala play-offa NBA lige ekipu Minnesote Timberwolvesa rezultatom 104:101.

Domaći su bolje ušli u meč i nakon prve četvrtine imali prednost od šest poena, a nju su održavali do odlaska na odmor.

U nastavku je Minnesota konstantno smanjivala prednost, ali nije imala snage u konačnici iznenaditi favorizovani Houston.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Harden s 44 poena, dok je Capela ubacio 24. Wiggins je bio najbolji kod Minnesote s 18.

U drugoj sinoćnjoj utakmici osmine finala play-offa ekipa Oklahoma City Thunder je rezultatom 116:108 savladala Utah Jazz.

George i Westbrook su kombinovano postigli 65 poena za pobjedničku ekipu, dok je Mitchell kod gostiju imao 27 ubačenih poena.