Švicarac je morao odigrati tri seta

Federer se mučio na početku turnira u Dubaiju, ali stigao do pobjede

Roger Federer je prošao prvu prepreku na turniru u Dubaiju savladavši Nijemca Philippa Kohlschreibera sa 2:1 u setovima.

Švicarac je dobro otvorio meč i odmah na startu uzeo break Kohlschreiberu, a nešto kasnije je imao i još jednu priliku za break koju nije iskoristio, ali je i pored toga prvi set odveo u svoju korist rezultatom 6:4

Drugi set je odlično krenuo za Kohlschreibera koji na početku uzima break i stiže do vodstva od 3:0. Federer je nakon toga vratio break i stigao na 3:2, ali je odmah zatim Kohlschreiber uzvratio i poveo sa 4:2 te tu prednost održavao do kraja seta kojeg je osvojio sa 6:3.

U trećem setu Kohlschreiber nije imao nikakve šanse pa je Federer sa dva breaka osvojio ovaj set sa 6:1. U narednom kolu Federer će igrati protiv Fernanda Verdasca.