Uvjerljiv trijumf tuzlanskog tima

FK Tuzla City pregazio FK Zvijezda 09

FK Tuzla City odlično je otvorio novu sezonu u Premijer ligi Bosne i Hercegovine.

Tuzlanski tim je u 1. kolu gostovao u Ugljeviku kod Zvijezde 09 i slavio je uvjerljivu pobjedu od 1:5.

Iako je domaći tim preko Badjija imao nekoliko opasnih pokušaja, Tuzla City je maksimalno koristio svoje šanse i već nakon 45 minuta igre su završili posao u ovom meču.

Do vodstva su gosti stigli u 23. minuti. Nermin Crnkić je šutirao, lopta odlazi kroz noge golmana Manojlovića i završava u mreži za prednost od 0:1.

Isti igrač je 13 minuta kasnije ponovo pogodio. Bila je to još jedna jako dobra akcija Tuzlaka, koju na kraju završava Crnkić za sigurnih 0:2.

U finišu prvog poluvremna ponovo je pogriješio golman Manojlović. Loša reakcija je dovela do autogola za prednost gostiju od 0:3 nakon 45 minuta igre.

Domaći fudbaleri su bolje ušli u drugo poluvrijeme i u 50. minuti su došli do smanjenja rezultata. Nakon gužve u kaznenom prostoru mrežu gostiju je pogodio Marković za 1:3.

Ipak, do kraja City nije dopustio da se domaći tim potpuno vrati u meč, a u 75. minuti gosti dolaze i do četvrtog gola. Dosuđen je penal, a Vojo Ubiparip pogađa za 1:4.

Konačan rezultat postavljen je u 81. minuti. Rezervista Mirsad Ramić je iskoristio svoju šansu i pogodio je za 1:5.