Šampion stanuje na Koševu

Fudbaleri Sarajeva podigli pobjednički pehar za sezonu 2018/2019

FK Sarajevo je novi šampion Bosne i Hercegovine.

Bordo tim je dominantno stigao do naslova prvaka, a pored ovog trofeja osvojili su i Kup, te je na Koševo stigla dupla kruna.

Danas su izabranici Husrefa Musemića bili sigurni protiv Zvijezde 09 rezultatom 4:0.

Do 25. minute se igrala izjednačena utakmica. Zvijezda je imala nekoliko opasnih napada, ali kada je Sarajevo zabilo prvi gol, sve je bilo gotovo.

Amar Rahmanović je načeo goste. U 25. minuti je sjajno skočio ispred Erića nakon ubačaja Kapića i pogodio je za prednost od 1:0.

Samo pet minuta kasnije novi gol u mreži gostiju. Ponovo je to bila sjajna akcija Bordo ekipe, a Anel Hebibović pogađa za 2:0.

Nije se Sarajevo zaustavilo do samog kraja prvog dijela. U 34. minuti Ahmetović je zatresao mrežu Zvijezde za 3:0, da bi ovaj fudbaler deset minuta kasnije asistent, a kapiten Krste Velkoski zabija za 4:0 na svom 150. nastupu za Bordo tim.

Sarajevo je tako već nakon prvih 45 minuta završilo posao i mogli su početi da slave titulu prvaka.

Otvoreno se igralo i u nastavku sa obje strane, ali je do kraja ostalo 4:0.

Naravno, slavlje na Koševu je bilo nevjerovatno. Fudbaleri su pravi heroji, a sve je planulo nakon što je podignut pobjednički pehar.

Njega su kapitenu Sarajeva Krsti Velkoskom uručili predstavnici Fudbalskog saveza BiH.

Prethodno su navijači priredili sjajan pobjednički špalir...

Bordo tim je titulu prvaka osigurao nakon što je danas na Koševu u 32. kolu Premijer lige pregazio Zvijezdu 09 rezultatom 4:0.

To je bio konačan rezultat meča i Sarajevo je proslavilo titulu prvaka BiH.