Sjajna igra Gračanlija

Gračanički rukometaši razbili Leotar i zakazali polufinale protiv Borca

Rukometaši Gračanice ostvarili su pobjedu, u okviru revanš susreta četvrtfinala doigravanja za prvaka Bosne i Hercegovine, na domaćem terenu protiv Leotara rezultatom 34:25.

Leotar je u prvoj utakmici slavio sa 27:24, te je Gračanlijama bila potrebna pobjeda sa četiri ili više razlike a na kraju su je i ostvarili.

U prvom poluvremenu domaći rukometaši su imali blago vodstvo, a gosti su se držali sve do sredine prvog dijela, kad se Gračanlije uspijevaju odlijepiti. Na odmor su otišli sa vodstvom od 19:12.

To vodstvo su iskusno održavali u drugom poluvremenu, te niti u jednom trenutku nisu doveli svoj prolaz u pitanje. Utakmica je na kraju završena pobjedom domaćih od devet razlike.

Već u subotu na rasporedu je polufinalna utkamica, a Gračanlije putuju u Banja Luku, gdje će odmjeriti snage sa Borcem.

Ove dvije ekipe su u regularnom prvenstvu odigrale dva susreta, a u oba su slavile Gračanlije, te se očekuje jako dobar dvomeč.