Premiership - 18. kolo

Građani deklasirali Svrake, Chelseaju "samo" bod protiv Wolverhamptona

Dueli Newcastlea i Manchester Citya te Wolverhamptona i Chelseaja su među onim koje korona nije zaustavila u 18. kolu Premiershipa.

Građani su došli kao favoriti na St. James Park i opravdali tu ulogu i na terenu.

Počelo je sjajno za goste. Igrala se peta minuta kada je Dias iskoristio smušenost domaće odbrane i na asistenciju Cancela pogodio za 0:1.

Cancelo se i golčinom u 27. minuti upisao u strijelce, asistenciju je upisao Mahrez i to je bilo već 0:2 za tim Pepa Guardiole.

Posao na St. James Parku završio je Mahrez pogotkom u 63. minut za 0:3, asistirao mu je Zinchenko. Konačnih 0:4 postavlja Sterling u 86. minuti, asistirao mu je Gabriel Jesus.

Na duelu Wolverhamptona i Chelseaja viđena je velika borba, ali utakmica je završena rezultatom 0:0.