Griezmann i Messi sa po dva gola deklasirali Granadu, igrao i Pjanić

U susretu 18. kola španske La Lige Barcelona je, kao gost, razbila Granadu s 4:0.

Barcelona je često ove sezone pravila nedopustive kikseve, no u Granadi je bila na svom maksimumu i na kraju je ostvarila visoku pbojedu s 4:0.

Počelo je golom Griezmanna u 12. minuti. Prvobitno se mislilo da je Francuz u ofsajdu, jer je zaista bio iza leđa zadnjeg odbrambenog igrača Granade, no upravo je jedan od rivala poslao loptu do Francuza.

Griezmann je u 35. minuti uposlio Messija, ovaj maestralno pogodio za 2:0, a potom je Argentinac u 42. minuti iz slobodnog udarca dotukao Granadu.

Do 63. minute zatišje, a onda novi gol gostiju. Dembele sada u ulozi asistenta i novi gol Griezmanna, za potop Granade, koja je još ostala bez Valleja u 78. minuti, pošto je ovaj dobio direktan crveni karton.

Miralem Pjanić je također igrao od 65. minute, imao i jedan pokušaj iz slobodnog udarca, ali samo do živog zida.

Sve u svemu, uvjerljivo izdanje Barcelone koja se definitivno vraća u igru za titulu, pošto je sada treća na tabeli sa 34 boda, dok vodeći Atletico ima 38. Istina, čak i tri utakmice manje od Katalonaca.

Inače, Messi je s današnja dva gola prestigao Morena i sada je s 11 golova prvi strijelac La Lige.