Liga 6 za prvaka

HKK Široki ubjedljivo savladao OKK Spars

U okviru 5. kola košarkaške lige za prvaka BiH ekipa Širokog je u dvorani Novo Sarajevo savladao domaće Sparse sa 83:69.

Trijuf Širokobriježana predstavljaveliko iznenađenje budući da su Sparsi prije ovog meča važili za velikog favorita.

Ekipa Marka Trbića bolje je otvorila susret i riješila prvu dionicu u svoju korist sa 20:15. U nastavku gosti isto tako uzvraćaju agresivnim pristupom i sjajnom igrom u odbrani tako da se na poluvrijeme odlazi sa vodstvom gostiju 44:40.

Istim tempom gosti nastavljaju u nastavku da bi iz minuta u minut povećavali svoju prednost i mirno susret priveli kraju.

Sparsi nisu imali riješenja za raspoložene Kraljevića i Drežnjaka koji su ubacili po 20 poena, a sjajno ih je pratio Drežnjak sa 15 ubačaja.

Kod domaći jedino je prednjačio Kenan Bajramović sa 17 koševa, jer u svojim saigračima nije ima adekvatnu podršku i stiče se utisak da je to možda i presudilo pitanje današnjeg pobjednika.