Nova pobjeda aktualnog prvaka

HKK Zrinjski deklasirao goste iz Kaknja

HKK Zrinjski večeras je u svojoj dvorani na Bijelom Brijegu rutinski savladao košarkaše KK Kakanj u utakmici 16. kola košarkaške Premijer Lige Bosne i Hercegovine rezultatom 100:71.

Od samog početka Mostarci su preuzeli stvari u svoje ruke i žestokim tempom otvorili utakmicu pa je tako već početkom druge četvrtine sa semafora svijetlilo velikih 25:09 za Zrinjski.

Odgovorio je Kakanj preko Palavre koji je zabio dvije vezane trojke pa su gosti u jednom trenutku prišli na samo -5 pokazavši kako se neće, kako su i najavljivali, bez borbe predati u Mostaru.

No Zrinjski je opet preuzeo konce igre u svoje ruke i na poluvrijeme se otišlo s velikih +15 za mostarski tim ( 47:32).

U nastavku je domaćin samo povećavao vodstvo i više ni u jednom trenutku nije bila upitna pobjeda Zrinjskog, koji je na omjeru 12-3.

Marko Ramljak je predvodio Zrinjski sa 23 poena, dok je Aleksandar Todorović ubacio također 23 uz devet skokova, po 14 su ubacili Aleksandar Sokolović i Marko Ljujić. Mirza Velić je na suprotnoj strani ubacio 16, a 14 Željko Palavra.