Mostarci slavili ubjedljivu pobjedu

HKK Zrinjski do nogu potukao Slobodu u Mejdanu!

U okviru 6. kola Lige za prvaka BiH košarkaši OKK Sloboda ponovo su razočarali domaću publiku. U Mejdanu je gostovao aktuelni prvak Zrinjski koji je zaledio Tuzlake na -29 poena razlike!

Ekipa Josipa Pandže tek u prvoj četvrtini je držala rezultatski priključak. Poslije toga sve je krenulo nizbrdo. Sloboda je srljala iz greške u grešku, neprecizno su domaći šutirali, igrali slabu gotovo nikakvu odbranu, zakazali u skoku, a popularni Plemići sve su to bez problema kažnjavali.

Na poluvremenu rezultat je već glasio 45:28 u korist gostiju iz Mostara. U nastavku susreta ta prednost se samo povećavala do konačnih 101:72!.

Kako su Tuzlaci odigrali meč najbolje govori situacija iz Mejdana u kojoj im domaća publika po okončanju utakmice nije ni zviždala.

Najefikasniji u pobjedničkom sastavu bio je Aleksandar Todorović sa 24 poena i Ivan Miličević sa 23 poena. Kod domaćeg sastava jedini je prolaznu ocjenu dobio Milivoje Božović sa 20 poena.