HRVATSKA PROŠLA U POLUFINALE SVJETSKOG PRVENSTVA!

Reprezentacija Hrvatske plasirala se u polufinale Svjetskog prvenstva nakon što je večeras poslije penala pobijedila domaću selekciju Rusije. Za prolaz u finale Hrvati će igrati protiv Engleske.

No, krenimo redom. Hrvati su žestoko krenuli u meč, a Rebić je već do osme minute imao dvije šanse. Prvo je Akinfejev prekinuo napad nakon njegovog opasnog ubacivanja, a onda je nakon kornera pucao iznad gola.

Na novu priliku čekalo se do 28. minute, kada je Perišić također glavom pucao pored gola nakon centaršuta Vrsaljka.

Kazna je uslijedila tri minute kasnije. Dzyuba je dodao do Čeriševa, koji je postigao fantastičan gol iz daljine za 1:0.

Međutim, slavlje Rusa nije dugo trajalo jer je Hrvatska izjednačila samo osam minuta kasnije. Mandžukić je probio po lijevoj strani i uposlio Kramarića, koji glavom donosi izjednačenje 1:1.

U nastavku je viđen nešto lošiji i daleko oprezniji nogomet pa su viđene samo dvije velike prilike.

Prvo je Perišić pola sata prije kraja pogodio stativu, a uzvratio je Erokin s druge strane uputivši udarac iznad gola iz dobre situacije.

Mogli su Rusi i u 94. minuti do pobjede, ali je Subašić odbranio opasan šut Smolova pa su se igrali produžeci.

Vida je u 101. minuti donio Hrvatskoj preokret nakon što se odlično snašao u šesnaestercu poslije centaršuta Modrića iz kornera i mnogi su mislili da je pitanje pobjednika riješeno.

Međutim, Fernandes je pet minuta prije isteka produžetaka izjednačio i donio Rusiji penal lutriju.

U njoj su spretniji, sretniji i uspješniji bili Hrvati pa je veliko slavlje moglo početi.

Hrvatska će u polufinalu Mundijala igrati protiv Engleske, koja je danas rezultatom 2:0 savladala Švedsku.