nba

Jamesov triple-double nedovoljan Lakersima protiv Atlante, Boston bolji od Philadelphije

Ekipa LA Lakersa poražena je od Atlante na gostujućem terenu rezultatom 117:113, dok je Orlando kao gost porazio New Orleans rezultatom 118:88.

Lakersima je u ovom meču bila prijeko potrebna pobjeda kako bi povećali šanse za plasman u play-off, ali zbog poprilično loše igre u prvoj i trećoj četvrtini doživjeli su poraz od Hawksa.

Ekipi iz Los Angelesa nije pomogao ni fantastični LeBron James koji je meč završio sa 28 ubačenih poena, 16 asistencija i 11 skokova, dok se kod Atlante istakao Young koji je ubacio 22 poena uz 14 asistencija i šest skokova.

Orlando je kao gost porazio New Orleans rezultatom 118:88 što im je četvrta uzastopna pobjeda u NBA ligi.

Najbolji pojedinac u pobjedničkoj ekipi opet je bio Vučević koji je za 27 minuta ubacio 25 poena uz 17 skokova, a pratio ga je Fournier sa 22 poena te Gordon i Isaac koji su ubacili po 20 poena.

U preostalim mečevima Golden State je kao domaćin porazio Utah rezultatom 115:108, dok je Boston u velikom debiju bio bolji od Philadelphije na gostujućem terenu rezultatom 112:109. San Antonio je kao gost pobijedio Memphis rezultatom 108:107.